Ta strona nie była aktualizowana od 19 lat. Aktualna wersja strony znajduje sie pod adresem: http://dzienia.pl
This website was not updated for 19 years. Up to date website is here: http://dzienia.pl
arest.pl
gjb.prv.pl
todo.prv.pl
inf-o-matic.prv.pl
raciborz.com.pl
soft.raciborz.com.pl
spiewnik.kdm.pl
matyjasart.prv.pl
clubmagic.pl
Inf-o-matic
Inf-o-matic jest adresowany do studentów Informatyki na wydziale Elektronicznym Politechniki Wrocławskiej, celem powstania strony ma być zbieranie i wymiana informacji o studiach i samych studentach
Cechy strony
  • Zaawansowany system administrowania użytkownikami
  • Strefy dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Każdy użytkownik może wpływać na treść strony
  • Każdy użytkownik posiada własną mini stronę
  • Kontrola zmian treści strony
  • Importowanie planów zajęć z serwera uczelnianego
Technologie
Do budowy strony użyto następujące technologie: PHP (w tym HTML + CSS), MySQL, VIDE, UMD, CSV
  • Technologia VIDE pozwala szybko i łatwo tworzyć bogate artykuły laikom w sferze technologii tworzenia stron
  • Obsługa bazy danych odnośników w formacie CSV ułatwia zarządzanie odnośnikami w popularnym oprogramowaniu (np. Excel, OpenOffice)
  • Zaawansowany i eleastyczny system zamieszczania grafiki i plików do pobrania kożystający z opracowanej przez nas technologii UMD
  • Mirrorowanie dużych zdjęć i plików z możliwością rozkładu obciążenia pomiędzy poszczególne serwery mirrorujące
Postmortem
Inf-o-matic był odpowiedzią na brak studenckiej strony naszego kierunku na przyzwoitym poziomie. Celem który chcieliśmy osiągnąc był portal który łaczyłby czytelność i funkcjonalność oraz byłby banalnie łatwo edytowany przez każdego zarejestrowanego studenta. W tym celu zbudowaliśmy system zarządzania użytkownikami oraz zaadaptowaliśmy technologie Wiki, które po wzbogaceniu w nowe funkcjonalności utworzyły system VIDE.
System mirrorowania orraz zabezpieczenia przed programi masowo pobierającymi pliki pozwoliły uzyskać dużą przepustowość łącz dzięki czemu używanie strony jest wygodne i szybkie. Rejestracja zmian dokonywanych przez użytkowników oraz zabezpieczenia przed atakami kodu w silniku VIDE pozwoliły w początkach strony wyśledzić agresorów a obecnie skutecznie chronią portal przed ich wpływem.
Budowa tej strony nauczyła nas także pracować w zespole i współadministrować dynamicznie rozwijający się portal. Uzyskaliśmy cenne doświadczenia z zakresu zabezpieczania stron, doboru technologii oraz komunikacji z użytkownikami i udzielania wsparcia technicznego. Bezcenne okazały się też uwagi użytkowników dotyczące funkcjonalności i zabezpieczeń dzięki którym jakość strony polepsza się a dziury w engine są na bieżąco łatane.
Zrzuty ekranu
Strona główna portaluRenderowanie artykułu - przykład możliwości VIDE
Renderowanie artykułu - insercje DownloaduZabezpieczenie przed zautomatyzowanym masowym pobieraniem plików
Wyświetlanie różnic między kolejnymi wersjami artykułuEdytor kodu VIDE online
Przyszłość
Obecnie strona jest aktualizowana na bieżąco przez użytkowników, trwają prace nad adaptacją portalu do technologii XHTML1.1 + CSS2 oraz na zbudowaniem forum i datownika - organizera.
Odwiedź on-line
http://inf-o-matic.prv.pl
Web Design by Dominik Dzienia :: Delta Lab 2003-2005 :: IE 5.5 NN 7 Opera 7 800 x 600 :: 2.06.2005 :: Only Jesus is a Lord