Ta strona nie była aktualizowana od 16 lat. Aktualna wersja strony znajduje sie pod adresem: http://dzienia.pl
This website was not updated for 16 years. Up to date website is here: http://dzienia.pl
Ślęża
Wyprawa na Ślężę
Widok ze szczytu wieży widokowej w kierunku północnym (fot.Grzegorz)

Z okna mojego akademika rozciąga się niezwykły widok. Ponieważ Wrocław leży na nizinie, a mieszkam na dziesiątym piętrze, przy dobrej pogodzie widać bardzo daleko całe miasto oraz okoliczne tereny. Najbardziej niewzykła jednak w tym pejzażu jest wystająca na południu, i nijak nie pasująca góra - Ślęża. Jest to nasza swoista pogodynka, bo kiedy widać "górę" to będzie ładnie.

Po wielu nieudanych próbach udało mi się z przyjaciółmi zdobyć Ślężę. Momentami było ciężko, pamiętam jak na wysokości 1432m siadło nam ogrzewanie i... upss. to nie ta historia :) Ślęża to w sumie spacerowa, lekka górka, idealna na luźne niewyczynowe wyprawy z przyjaciółmi, dziewczyną, dziećmi (skreślić jeśli nie dotyczy).

Fakt że czerwony szlak, prowadzący przez Wierzycę, daję na dzień dobry trochę w kość, ale potem jest już luz. A na szczycie miłe zaskoczenie - spora polanka, w sam raz na kocyk i piknik, gry zespołowe (polecam ostrożność chyba że ktoś ma piłek pod dostatkiem - teren jest oczywiście nie ogrodzony) oraz małe conieco - dla prawdziwych traperów dwa miejsca na ogniska, dla leniwych mieszczuchów schronisko (ceny wiadomo jakie).

Gdy znudzi nam się opalanie możemy popodziwiać widoczki, a te są po prostu przepiękne, szczególnie przy dobrej pogodzie. Możemy też wspiąć się na wieżę widokową (wczesny Gierek) zlokalizowaną za kościółkiem. Panorama zapiera dech w piersich ale tylko tym co nie mają lęku wysokości aby wspiąć się na punkt widokowy. Dlatego zdjęcia robił Grzegorz :D

Jak tam się dostać
No więc jeśli mieszkasz we Wrocławiu to dostać się tam jest super łatwo. Wystarczy załapać się na autobus podmiejski 502 (DLA) na przykład spod Galerii Dominikańskiej, i wysiąść w Sobótce. Koszt transportu wyniesie wtedy 2 x 5.50 PLN (dla studentów 2 x 5 PLN).
Web Design by Dominik Dzienia :: Delta Lab 2003-2005 :: IE 5.5 NN 7 Opera 7 800 x 600 :: 2.06.2005 :: Only Jesus is a Lord